Podstawą każdej udanej podróży jest przede wszystkim dobra organizacja. Mając zaplanowane wszystkie loty, przejazdy z lotnisk do wybranych lokalizacji oraz znamy harmonogram zwiedzania poszczególnych punktów – łatwiej nam cieszyć się z pobytu za granicą i bezstresowo przemieszczać się z miejsca na miejsce.

Lotnisko Beauvais oddalone jest od Paryża o prawie sto kilometrów, dotarcie do stolicy Francji wymaga więc zorganizowania samodzielnego transportu. Podróż z lotniska Beauvais do Paryża środkami komunikacji publicznej kosztuje minimum 17€, jest albo bardzo drogi (taksówki), albo raczej niekomfortowy (zatłoczone autobusy). Transport na powrotnej trasie Paryż-Beauvais również. Wymagane jest przybycie na co najmniej 3-y godziny przed planowanym odlotem. Autobusy odjeżdżają wyłącznie z placu usytuowanym na tyłach placu Porte Maillot Paryż Zachodni.

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznawania również innych, mniejszych miasteczek, w tym wypadku będzie to piękne miasteczko Beauvais.

Lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Połączenia z Polski z tym lotniskiem oferuje linia Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BVA posiada dwa terminale, gdzie dla podróżnych dostępnych jest kilka restauracji, barów i sklepów.

Na terminalu 1 obsługiwane są linie: Air Moldova, Blue Air, Ryanair i Wizzair.
Na terminalu 2 obsługiwane są linie: Wizzair i Ryanair.

Z lotniska Beauvais do centrum Paryża możemy dostać się na kilka sposobów:

I. Autobus
Lotnisko połączone jest z Paryżem połączeniem autobusowym, które jest ściśle skorelowane z przylotami i odlotami samolotów. Koszt przejazdu w jedną stronę to 15,9 EUR (zakup on-line) lub 17 EUR u kierowcy lub w kasie na zewnątrz terminali. Czas podróży to około 75 minut. Autobus odjeżdża spod terminala do dworca Paris Porte Maillot. Jeżeli nie kupujecie biletu on-line to warto być na miejscu odjazdu nieco wcześniej, by spokojnie zdążyć kupić bilety i zająć miejsce.

II. Bus + pociąg
Z lotniska do centrum Paryża możemy dojechać także pociągiem. Najpierw korzystając z lotniskowego autobusu wahadłowego dostaniemy się na stację kolejową Beauvais. Koszt to 4 EUR. Ze stacji na dworzec Paris Nord dojedziemy pociągiem TER (express regional train). Czas przejazdu to ok. 1h 15min. Bilet na pociąg to koszt 14,50 EUR. Z lotniska na stację kolejową możemy dostać się także autobusem miejskim nr 12. Cena biletu w jedną stronę to 1 EUR, jednak częstotliwość kursowania jest bardzo mała.

III. Taxi
Oczywiście najdroższa, ale i najwygodniejszą opcją dotarcia do centrum Paryża jest skorzystanie z usług taksówek. Podróż do centrum Paryża taksówką kosztuje 140-180 euro za dnia, 180 euro w nocy. Pamiętajcie, aby ustalić dokładnie gdzie jedziemy i zapytać się o cenę.

Najlepszy sposób na transport z lotniska Beauvais do centrum Paryża

Oprócz powyższych jest jeszcze jedna opcja, naszym zdaniem najlepsza. Istnieje coraz więcej firm oferujących transport busem, w którym można wcześniej zarezerwować miejsce. Taki transport jest szybki, bezpieczny, wygodny oraz w atrakcyjnej cenie. Miejsce w takim busie można zarezerwować na stronie np. wyszukując dojazd z lotniska beauvais do centrum paryża. Polecamy taką formę transportu ze względu na jej zalety. Taką podróż należy jednak wcześniej zaplanować, ponieważ miejsce w busie należy zarezerwować i umówić pasujący termin.

Turystyczne ABC

Podróżowanie z ograniczonymi środkami finansowymi może być trudne, ale z odpowiednim podejściem i planowaniem, można cieszyć się przygodą bez wysokich kosztów. Oto kilka porad, jak podróżować przy ograniczonych środkach finansowych:

  1. Planuj z wyprzedzeniem - Planowanie z wyprzedzeniem może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli chodzi o transport i noclegi. Rezerwując bilety lotnicze lub pociągowe, noclegi w hostelach czy apartamentach z wyprzedzeniem, można znaleźć atrakcyjne oferty i zniżki.
  2. Szukaj promocji - Regularnie sprawdzaj oferty promocyjne na bilety lotnicze, noclegi czy wycieczki. Możesz też korzystać z serwisów oferujących zniżki i kupony rabatowe.
  3. Wyszukaj tańsze miejsca noclegowe - Zamiast rezerwować hotele, rozważ noclegi w hostelu, pensjonacie czy apartamencie. To znacznie tańsza opcja niż pobyt w hotelu, a dzięki temu będziesz miał więcej pieniędzy na zwiedzanie i inne atrakcje.
  4. Planuj posiłki - Planowanie posiłków może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu. Możesz kupować żywność w sklepach spożywczych, gotować własne posiłki w hostelu lub korzystać z restauracji, które oferują posiłki w niższych cenach.
  5. Szukaj darmowych atrakcji - W wielu miastach są darmowe atrakcje, takie jak muzea, parki czy miejsca widokowe. Sprawdź, co oferuje miasto, w którym się znajdujesz, i skorzystaj z tych darmowych opcji.
  6. Używaj transportu publicznego - Korzystanie z transportu publicznego jest znacznie tańsze niż wynajmowanie samochodu lub korzystanie z taksówek. Możesz też rozważyć wypożyczenie roweru lub korzystanie z aplikacji typu car-sharing.
  7. Podróżuj poza sezonem - Podróżowanie poza sezonem może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na noclegach, biletach lotniczych czy wycieczkach. W sezonie turystycznym ceny są zwykle wyższe, dlatego warto rozważyć podróżowanie poza szczytem sezonu.
  8. Unikaj dodatkowych opłat - Przed podróżą dokładnie sprawdź, jakie opłaty dodatkowe są naliczane, np. za dodatkowy bagaż lub wybór miejsca w samolocie. Unikanie tych opłat może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *