Warszawa, 27 lipca 2023 – FlixBus, globalny dostawca mobilności, który oferuje wygodne i przystępne cenowo podróże, ogłosił otwarcie pierwszej bezpośredniej linii z Polski do Norwegii. Zielone autobusy kursujące do Oslo wystartują z Krakowa już 3 sierpnia, 2023 roku. Trasa obejmuje podróż promem z Gdyni do Karlskrony w ramach biletu zakupionego przez stronę www.flixbus.pl lub w aplikacji mobilnej.

Norwegia to kolejny kraj skandynawski w ofercie FlixBusa z bezpośrednim połączeniem z Polski. Szacuje się, że mieszka tam ponad 100 tysięcy Polaków[1], dla których uruchomienie połączenia z Oslo oznacza dogodną możliwość podróży do rodzinnego kraju. Ponadto Norwegia to świetny kierunek wakacyjny, a lato to najlepszy moment, aby odwiedzić norweskie fiordy. Dodatkowo, FlixBus zapewnia opcję przewozu roweru, dzięki czemu zwiedzanie może być jeszcze przyjemniejsze.

Nowa linia do Oslo to kolejne, już drugie połączenie FlixBusa z przeprawą promową zawartą w cenie biletu. Pierwsze z nich kursuje na relacji z Warszawy do fińskiego miasta Vaasa od 27 lipca. Na trasie do Finlandii przeprawa promowa odbywa się między Tallinnem a Helsinkami.

Z Polski do Norwegii będzie można dotrzeć w niecałą dobę na pokładzie autobusów FlixBusa i promu Stena Line. Pierwszy kurs na tej relacji rusza 3 sierpnia. Rozpoczynając podróż w Gdyni, droga do Oslo zajmuje niecałe 24 godziny, natomiast całkowity czas przejazdu na trasie od pierwszego przystanku w Polsce wynosi około 32 godzin. Czas przejazdu może się nieco różnić w zależności od dnia tygodnia. Linia będzie kursować w trybie całorocznym, przez 7 dni w tygodniu w obie strony.

Z Krakowa do Oslo na jednym bilecie

Linia N1202 startuje z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Kolejne przystanki w Polsce to Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Następnie z Gdyni do Karlskrony pasażerowie pokonują odcinek morski na pokładzie nocnego promu. W Szwecji autobusy będą się zatrzymywać kolejno w Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås, na lotnisku Göteborg-Landvetter i w Göteborgu. Ostatnim przystankiem na tym kursie jest stolica Norwegii – Oslo.

– Dzięki współpracy z firmą Stena Line, FlixBus oferuje możliwość łatwej i wygodnej podróży z Polski bezpośrednio do krajów skandynawskich, przez Szwecję aż do Norwegii. To ogromne ułatwienie dla pasażerów, ponieważ rezerwując podróż na stronie FlixBusa lub w aplikacji mobilnej, będą oni mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, bez konieczności dokonywania oddzielnej rezerwacji na przeprawę promem. Co więcej, w cenie kursu zawiera się także miejsce w kajucie – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Przed podróżą na tej relacji obowiązuje dodatkowa odprawa internetowa. Aby zagwarantować pasażerom miejsce w kabinie podczas przeprawy promem, muszą oni wypełnić formularz otrzymany w mailu przy rezerwacji do 72 godzin przed rozpoczęciem podróży.

Oferta zagraniczna FlixBusa

Norwegia to już szósty kraj dodany w tym roku do siatki FlixBusa dostępny bezpośrednio z Polski. To obecnie także trzeci kraj skandynawski w ofercie wcześniej zielone autobusy jeździły już do Danii i Szwecji. Dzięki tej ekspansji podróżujący z Polski mogą dotrzeć bezpośrednio aż do 22 krajów Europy. Poza kursami autobusowymi FlixBusa, które są dostępne w Skandynawii, w Szwecji można również korzystać z usług FlixTrain. To drugie oprócz Niemiec państwo z przejazdami kolejowymi Flixa.

Nowo otwarta linia jest trzecią łączącą Polskę ze Skandynawią. Pasażerowie podróżujący z Polski w ofercie FlixBusa  znajdą również dwie inne trasy do tego regionu:

  • N1376: Kraków – Katowice – Wrocław – Kopenhaga – Malmö
  • N150: Medyka – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin – Aarhus – Aalborg

Od teraz zielonymi liniami z Polski można zatem dotrzeć do wszystkich krajów skandynawskich.

O Flix

Flix to globalny lider oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży poprzez usługi FlixBus i FlixTrain. Od 2013 Flix zmienia sposób podróżowania milionów pasażerów, a obecnie spółka oferuje swoje usługi w 40 krajach, docierając do ponad 5500 destynacji. FlixBus, jako pierwsza marka na polskim rynku autobusowym, zaoferował pasażerom możliwość rekompensaty śladu węglowego wytworzonego podczas przejazdu. Spółka regularnie testuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które napędzają zrównoważony rozwój – po wprowadzeniu do floty autobusów elektrycznych, w 2021 roku na drogach pojawiły się pierwsze autobusy zasilane biogazem. Celem Flix jest dążenie do osiągnięcia 100% neutralności emisyjnej.


[1] źródło: https://www.ssb.no/en/statbank/table/05184/

Turystyczne ABC

Podróżowanie z ograniczonymi środkami finansowymi może być trudne, ale z odpowiednim podejściem i planowaniem, można cieszyć się przygodą bez wysokich kosztów. Oto kilka porad, jak podróżować przy ograniczonych środkach finansowych:

  1. Planuj z wyprzedzeniem - Planowanie z wyprzedzeniem może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli chodzi o transport i noclegi. Rezerwując bilety lotnicze lub pociągowe, noclegi w hostelach czy apartamentach z wyprzedzeniem, można znaleźć atrakcyjne oferty i zniżki.
  2. Szukaj promocji - Regularnie sprawdzaj oferty promocyjne na bilety lotnicze, noclegi czy wycieczki. Możesz też korzystać z serwisów oferujących zniżki i kupony rabatowe.
  3. Wyszukaj tańsze miejsca noclegowe - Zamiast rezerwować hotele, rozważ noclegi w hostelu, pensjonacie czy apartamencie. To znacznie tańsza opcja niż pobyt w hotelu, a dzięki temu będziesz miał więcej pieniędzy na zwiedzanie i inne atrakcje.
  4. Planuj posiłki - Planowanie posiłków może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu. Możesz kupować żywność w sklepach spożywczych, gotować własne posiłki w hostelu lub korzystać z restauracji, które oferują posiłki w niższych cenach.
  5. Szukaj darmowych atrakcji - W wielu miastach są darmowe atrakcje, takie jak muzea, parki czy miejsca widokowe. Sprawdź, co oferuje miasto, w którym się znajdujesz, i skorzystaj z tych darmowych opcji.
  6. Używaj transportu publicznego - Korzystanie z transportu publicznego jest znacznie tańsze niż wynajmowanie samochodu lub korzystanie z taksówek. Możesz też rozważyć wypożyczenie roweru lub korzystanie z aplikacji typu car-sharing.
  7. Podróżuj poza sezonem - Podróżowanie poza sezonem może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na noclegach, biletach lotniczych czy wycieczkach. W sezonie turystycznym ceny są zwykle wyższe, dlatego warto rozważyć podróżowanie poza szczytem sezonu.
  8. Unikaj dodatkowych opłat - Przed podróżą dokładnie sprawdź, jakie opłaty dodatkowe są naliczane, np. za dodatkowy bagaż lub wybór miejsca w samolocie. Unikanie tych opłat może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *