Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny z Milicza zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem malowniczej Doliny Baryczy. Do wyboru są dwie atrakcyjne trasy. Pierwsza z nich –  „Legendarny Milicz” – to opcja polecana fanom historii i miejskich legend. W opcji drugiej, pod hasłem „Tajemnice Stawów”, przejdziemy się po najpiękniejszych dzikich zakątkach Doliny Baryczy. Oferta dedykowana jest osobom w każdym wieku, które chciałyby wcielić się w rolę odkrywców.

Legendarny Milicz

Pierwsza wycieczka startuje już 24 lipca o godzinie 11.00 w milickim Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym. Spacer rozpocznie się zwiedzaniem tutejszego Muzeum Bombki i jego ekspozycji ponad sześciu tysięcy ręcznie malowanych szklanych ozdób, które niegdyś zdobiły choinki na całym świecie. Przed wyjściem do miasta będzie możliwość skosztowania miejscowych przysmaków i pysznej kawy w Kawiarni Stara Bombkarnia. O 12.30 pełni energii i rozbudzeni kawą ruszymy na wędrówkę po Miliczu. Przewodnik oprowadzi nas po historycznych atrakcjach miasta i opowie lokalne legendy, znane tylko najstarszym jego mieszkańcom. Wycieczka zakończy się około godziny 15.00 na terenie KOM, gdzie skosztujemy regionalnych potraw w tutejszym Fish Trucku KołoKOM. A w menu same pyszności: milickie tosty z pastą z karpia, burgery leśne, smażony karp oraz wiele innych.

Czas zwiedzania: 2,5h

Koszt: 130 PLN / osoba (bilet ulgowy – 110 PLN / os.)*

W cenie:

 • spacer przyrodniczy z przewodnikiem (Milicz – historyczne miejsca – fakty i legendy)
 • wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem
 • obiad z produktów lokalnych (zupa + jedno wybrane danie)

Tajemnice Stawów

Miłośnikom relaksu na łonie natury polecamy drugi wariant wycieczki, czyli wędrówkę po rezerwacie Stawy Milickie, która odbędzie się 21 sierpnia. Stawy Milickie są jednym z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Stanowią dom dla setek tysięcy gatunków roślin i zwierząt,  a sierpień to idealny czas na ich obserwację. Przewodnik zabierze uczestników w najdziksze i najpiękniejsze zakątki rezerwatu i opowie o jego mieszkańcach. Podobnie jak w wariancie pierwszym, zwiedzanie proponujemy zacząć o godzinie 11.00 od wizyty w Muzeum Bombki. Następnie o 12.30 przy wejściu do Kawiarni KOM przewodnik zaprezentuje cel wyprawy i przekaże uczestnikom wskazówki, jak dotrzeć własnym środkiem transportu na stawy, skąd zacznie się spacer. Dla niezmotoryzowanych będzie możliwość skorzystania podstawionego meleksa, który zabierze uczestników na miejsce zbiórki i odwiezie z powrotem do KOM. Trasa nie jest wymagająca, więc i początkujący piechurzy dadzą sobie

radę. Po zakończeniu wycieczki Fish Truck KołoKOM zaprasza na odpoczynek i pożywny obiad złożony z lokalnych specjałów.

Czas zwiedzania: 2,5h

Koszt: 130 PLN / osoba (bilet ulgowy – 110 PLN / os.)*

W cenie:

 • spacer przyrodniczy z przewodnikiem (obserwacja ptaków w Rezerwacie Stawy Milickie)
 • wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem
 • obiad z produktów lokalnych (zupa + jedno wybrane danie)

Bilety na obie wycieczki można kupić online: https://sklep.barycz.pl/kreatywnyobiekt

*Wycieczka może zostać odwołana ze względu na zbyt niską frekwencję, o czym uczestnicy zostaną poinformowani najpóźniej dzień przed wydarzeniem (warunkiem odbycia się wycieczki jest zebranie się grupy min. 6-osobowej).

Do biletów ulgowych uprawnieni są:

– dzieci i młodzież ucząca się / dzieci do lat 3 – gratis

– seniorzy / dodatkowa zniżka na Kartę Seniora Ziemi Milickiej

– rodziny z KDR / grupy zorganizowane (min. 10 os.)

Organizatorem wycieczki jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, www.kom.edu.pl

Turystyczne ABC

Oto kilka porad, jak pakować walizkę, żeby zmieścić jak najwięcej rzeczy:

 1. Zaplanuj, co chcesz spakować - przed rozpoczęciem pakowania warto zrobić listę rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Dzięki temu będziemy mieć jasny obraz tego, co musimy spakować, co może nam pomóc w optymalnym wykorzystaniu przestrzeni.
 2. Zwiń ubrania - Zamiast składać ubrania, warto je zwinąć w formie rulonów, ponieważ zajmują wtedy mniej miejsca.
 3. Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń - W przypadku małych przedmiotów, takich jak skarpety, bielizna czy kosmetyki, warto wypełnić nimi puste przestrzenie w walizce.
 4. Wybierz właściwe ubrania - Zastanów się, jakie ubrania faktycznie potrzebujesz i wybierz te, które łatwo można zestawić w różne sposoby, tworząc różne stylizacje. Dzięki temu potrzebujesz mniej rzeczy.
 5. Korzystaj z worków próżniowych - Worki próżniowe pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w walizce.
 6. Użyj techniki "roll-up" - Jeśli masz do spakowania ubrania z materiałów, które się nie gniotą, warto skorzystać z techniki "roll-up". Polega ona na zwinięciu ubrań w formie rulonów, które następnie układa się jedne na drugich.
 7. Pakuj buty w dolną część walizki - Buty zajmują sporo miejsca, dlatego warto umieścić je w dolnej części walizki, a wokół nich ułożyć mniejsze przedmioty.
 8. Waga bagażu - Pamiętaj, że każda linia lotnicza ma swoje zasady dotyczące wagi bagażu, warto się z nimi zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku.
 9. Walizka na kółkach - Jeśli masz dużo rzeczy do spakowania, warto wybrać walizkę na kółkach. Dzięki temu łatwiej ją przemieszczać i transportować.
 10. Użyj kosmetyczki - Warto spakować kosmetyki i drobiazgi do specjalnej kosmetyczki, która pomaga zorganizować te przedmioty i chroni je przed ewentualnym rozlaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *