Przystanki w najpiękniejszych zakątkach świata, próbowanie nowych smaków, poznawanie odmiennych kultur, wolność, niezależność i wyśmienita zabawa. Eurotrip to ciekawa alternatywa dla klasycznych wczasów. Wakacje na kółkach mają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Podróż po najbardziej malowniczych zakątkach Europy to wspaniała przygoda, która generuje mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Jak zorganizować taką wyprawę? Co warto ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

Eurotrip to – jak wskazuje nazwa – wycieczka po Europie bądź eurowakacje, których ideą jest zwiedzenie całego kontynentu lub większości należących do niej krajów. Wczasowicze najczęściej podróżują własnym samochodem i śpią w hotelach, namiotach czy u prywatnych gospodarzy. Ciekawym rozwiązaniem jest wypożyczenie kampera i noclegi na kempingach, parkingach czy w innych malowniczych miejscach.

Na czterech kółkach przez Europę – jak się przygotować?

Krótka, spontaniczna wycieczka w nieznane może być intrygująca. Jednak do długiej podróży, podczas której przemierzysz wiele europejskich krajów, warto się porządnie przygotować. Dobry plan to podstawa udanej wyprawy. Zanim spakujesz bagaże do samochodu i odpalisz silnik, zastanów się, które kraje chciałbyś odwiedzić. Szczegółowo zaplanuj trasę podróży i zarezerwuj miejsca noclegowe.

Jeśli zamierzasz podróżować własnym samochodem, koniecznie sprawdź jego stan techniczny. Najlepiej zrobić to u doświadczonego mechanika, który bez problemu dostrzeże ewentualne usterki i wymieni zużyte części. Natomiast jeśli zamierzasz wynająć kampera, koniecznie wybierz pojazd od sprawdzonej i zaufanej wypożyczalni.

Wymień gotówkę w kantorze lub zaopatrz się w specjalną kartę do płatności międzywalutowych. Dowiedz się, jakie przepisy drogowe obowiązują w krajach, które zamierzasz odwiedzić i sprawdź wymagane wyposażenie samochodowe.

Gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i pełnej niezależności

Komfort i powodzenie podróży w dużej mierze zależy od tego, co ze sobą zabierzemy. Co wziąć na wycieczkę po Europie? Przede wszystkim ubrania i buty na każdą pogodę, bieliznę, kosmetyczkę z niezbędnymi produktami higienicznymi, rzeczy osobiste oraz apteczkę wyposażoną w leki:

 • przyjmowane na stałe,
 • przeciwbólowe,
 • przeciwbiegunkowe,
 • na alergię i zatrucia,
 • materiały opatrunkowe.

Jeśli zamierzamy spędzać noce na kempingach, bez wątpienia przyda się solidny, nieprzemakalny namiot, a w nim dmuchany materac, ciepły koc oraz śpiwór.

Do przechowywania i przenoszenia rzeczy przydadzą się:

 • mały, nieprzemakalny plecak,
 • nerka lub niewielka, poręczna torebka,
 • plastikowy pojemnik,
 • woreczki jednorazowe.

Pamiętaj o latarce, naczyniach i sztućcach, aktualnej mapie (na wszelki wypadek) i zestawie najpotrzebniejszych narzędzi. Może przydać Ci się też mały czajnik elektryczny, przenośna lodówka turystyczna i przedłużacz. Warto też wziąć laptopa. Nie zapomnijmy też o ładowarkach do wszystkich sprzętów.

Niezależność energetyczna gdziekolwiek jesteś

Nieoczywistym, ale niesamowicie przydatnym elementem bagażu jest przenośna stacja zasilania. Stacja zapewni Ci niezależność energetyczną przez cały wyjazd. Dzięki niej z łatwością naładujesz wszystkie sprzęty i skorzystasz z ich funkcjonalności. – Przenośna stacja zasilania to niezbędny gadżet na eurotrip. Stację można ładować ładowarką samochodową podczas jazdy czy za pomocą specjalnego zestawu paneli słonecznych na biwaku – wyjaśnia Piotr Kuźniarski, przedstawiciel firmy EcoFlow.

Jaką stację wybrać? Dobrym wyborem na wycieczkę po Europie jest model o pojemności przynajmniej 256 Wh. Tego rodzaju stacja jest lekka i kompaktowa. Nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i można ją z łatwością przenosić. Jest w stanie zapewnić energię większości sprzętom używanym na co dzień. Dla przykładu River 2 do 100% ładuje się nawet w 60 minut i można sterować nią z poziomu dedykowanej aplikacji.

O czym warto pamiętać, organizując eurotripa?

Chociaż do podróżowania po Europie wystarczy dowód osobisty, to na wszelki wypadek warto mieć ze sobą paszport. Dla bezpieczeństwa i poczucia komfortu na wypadek niespodziewanych zdarzeń – na drodze i nie tylko – przyda się ubezpieczenie assistance auta i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

A co poza tym? Pamiętaj o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu. Problemy i troski dnia codziennego zostaw w domu i ruszaj w drogę! Eurotrip z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Turystyczne ABC

Podróżowanie z psem może wymagać od Ciebie dodatkowego planowania, ale z odpowiednim przygotowaniem, Twój pupil może bezpiecznie i wygodnie podróżować z Tobą. Oto kilka porad, jak podróżować z psem:

 1. Przygotuj swojego psa do podróży - Przed podróżą upewnij się, że Twój pies jest przygotowany na podróż. Zadbaj o to, aby miał aktualną wizytę u weterynarza, zaszczepienia i wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak paszport dla zwierząt. Jeśli Twój pies cierpi na choroby, skonsultuj się z weterynarzem, czy podróż jest dla niego bezpieczna.
 2. Wybierz odpowiedni transport - Wybierz odpowiedni transport dla siebie i swojego psa. Jeśli podróżujesz samochodem, zabezpiecz swojego psa odpowiednim zabezpieczeniem, np. klatką transportową, siatką lub pasami bezpieczeństwa. Jeśli podróżujesz samolotem, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty i że Twój pies spełnia wymagania przewoźnika.
 3. Przygotuj bagaż dla psa - Przygotuj bagaż dla swojego psa, w którym znajdą się jego karmę, miski, zabawki i inne niezbędne rzeczy. Jeśli Twój pies potrzebuje leków lub suplementów diety, pamiętaj o ich zabraniu.
 4. Zadbaj o wygody swojego psa - Podczas podróży zadbaj o wygodę swojego psa. Zapewnij mu odpowiednią ilość wody i odpoczynku. Regularnie wyprowadzaj psa na spacer, aby miał okazję do wyjścia z klatki transportowej i załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych.
 5. Znajdź dogodne miejsca noclegowe - Przed podróżą znajdź dogodne miejsca noclegowe, które akceptują zwierzęta domowe. Możesz skorzystać z internetowych serwisów rezerwacyjnych lub zapytać o to w punktach informacji turystycznej.
 6. Przestrzegaj przepisów - Podczas podróży przestrzegaj przepisów dotyczących zwierząt. Upewnij się, że Twój pies jest zawsze na smyczy, a w miejscach publicznych korzystaj z worków na odchody, aby zachować czystość.
 7. Bądź przygotowany na nagłe wypadki - Przed podróżą zaopatrz się w numer telefonu weterynarza lub kliniki weterynaryjnej, gdzie będziesz mógł skorzystać w przypadku nagłego wypadku z psem.

Podróżowanie z psem wymaga dodatkowego planowania, ale z odpowiednim przygotowaniem, Twój pupil może bezpiecznie i wygodnie podróżować z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *