W sobotę, 24 czerwca, na tory wyjedzie pierwszy z czterech wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. Na pokładzie gwiazdy polskiej muzyki, sportowcy, influencerzy oraz Polki i Polacy, którzy bilety na przejazdy pociągami będą mogli zdobywać w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez RMF FM. Każda z tras będzie miała swój finał w najciekawszych miastach województwa małopolskiego.

Gościnność i otwartość w nowej odsłonie

W tym roku małopolska i krakowska gościnność nabiera nowego znaczenia. Mieszkańcy całej Polski będą mogli wybrać się w niezapomnianą podróż jednym z czterech wakacyjnych pociągów, które wyruszą na tory w ramach kampanii „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”.

Stacje początkowe przejazdów będą zlokalizowane w Gdyni, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, zaś stacje końcowe w najciekawszych miastach Małopolski: w Krakowie, Nowym Sączu, Zatorze i Tarnowie. Pierwszy z pociągów, który przejedzie dosłownie przez całą Polskę z Gdyni Głównej do Krakowa Głównego, zatrzymując się Warszawie Wschodniej i Łodzi Widzew, wyruszy tuż po zakończeniu roku szkolnego, w sobotę 24 czerwca.

Właśnie wtedy w stolicy Małopolski odbędzie także symboliczne rozpoczęcie lata, czyli Wianki w Krakowie, w czasie których wystąpią m.in. Miuosh, Piotr Zioła, Kasia Link i Dina Jashari & Drugari. Z kolei w Gdyni w dniu startu akcji przy Alei Jana Pawła II w rejonie Mola Południowego będzie można zobaczyć… Adama Mickiewicza, a właściwie replikę jego pomnika, który na co dzień stoi na Rynku Głównym w Krakowie. To niebywała okazja, by będąc na północy naszego kraju, przenieść się na chwilę myślami do kulturalnej i turystycznej stolicy Polski, jak często nazywany jest Kraków.

Muzyka, gwiazdy i świetna zabawa w drodze do Krakowa i Małopolski

Trzy pozostałe pociągi będą mknąć przez Polskę 8 lipca, 22 lipca i 29 lipca, a każdy przejazd stanie się niezapomnianym przeżyciem dla kilkuset osób, które wsiądą na pokład. Z podróżującymi spotkają się bowiem gwiazdy polskiej muzyki, sportowcy, liderzy opinii, kucharze, magicy, trenerzy i influncerzy. Warto wspomnieć, że każdy ze składów będzie zatrzymywał się na stacji pośredniej w Krakowie, który jest najbardziej rozpoznawalną polską marką miejską na świecie.

Już teraz wiadomo, że w pierwszym pociągu będzie można spotkać między innymi znanego kucharza Mateusza Gesslera, sędzię piłkarską Karolinę Bojar-Stefańską, finalistę programu „Mam Talent” i mistrza świata trików piłkarskich Krzysztofa Golonkę, Martę Kruk znaną jako Codziennie Fit, szpadzistkę Aleksandrę Jarecką, wokalistę Stasia Szymańskiego znanego jako Stan Zapalny, wicemistrzynię świata IFBB Bikini Fitness i Absolutną Mistrzynię Polski IFBB Bikini Fitness, czyli Natalię Damek. Będzie można zmierzyć się z wielokrotnym mistrzem siłowania się na rękę Mariuszem Grochowskim oraz spotkać aktorów Teatru Groteska. Swoje koncerty dadzą Dominik Dudek, Anastazja Maciąg i Natalia Zastępa, a całość będą relacjonować dla słuchaczek i słuchaczy w całej Polsce dziennikarze RMF FM: Paulina Sawicka i Michał Dobrołowicz.

Na stacjach pośrednich, na których goście specjalni będą dołączać i opuszczać poszczególne przejazdy, będą także prowadzone specjalne animacje i aktywności, w czasie których podróżni, będą mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Małopolski i Krakowa oraz zdobyć nagrody. Wakacyjne pociągi „Daj się ugościć!” na pewno nie umkną uwadze Polek i Polaków, którzy w tym czasie będą przebywać na peronach.

Szczegółowy rozkład jazdy wakacyjnych pociągów „Daj się ugościć!”:

  • 24 czerwca: Gdynia Główna – Działdowo – Warszawa Wschodnia – Łódź Widzew – Kraków Główny
  • 8 lipca: Warszawa Wschodnia – Kielce – Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz
  • 22 lipca: Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Katowice – Kraków Główny – Zator
  • 29 lipca: Wrocław Główny – Opole Główne – Gliwice – Katowice – Kraków Główny – Tarnów

Bilety do zdobycia w RMF FM

Bilety na przejazdy poszczególnymi wakacyjnymi pociągami będzie można zdobywać w RMF FM w ogólnopolskim konkursie, który rusza już 16 czerwca. W dniach 30.06., 14.07. oraz 21.07. będą rozpoczynać się kolejne tury konkursu, w czasie których słuchaczki i słuchacze mogą ubiegać się o bilety na przejazdy. Szczegółowe informacje oraz warunki konkursu zostaną podane na stronie www.rmf.fm. Warto śledzić także stronę www.visitmalopolska.pl oraz odwiedzać profil „Odkryj Małopolskę” na Facebooku, gdzie również będą zamieszczane szczegółowe informacje na temat całej akcji.

Na trasie każdego z przejazdów będzie można spotkać dziennikarzy i dziennikarki RMF FM, którzy na żywo na antenie będą relacjonować, co dzieje się w wakacyjnych pociągach „Daj się ugościć!”, prezentować atrakcje Małopolski oraz przeprowadzać wywiady z gwiazdami i podróżującymi.

Organizatorem przejazdu wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć!” w ramach

projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w

partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków.

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Turystyczne ABC

Podróżowanie to wspaniałe doświadczenie, które może mieć wiele korzyści. Oto kilka powodów, dla których warto podróżować:

  1. Poznanie nowych kultur - Podróżowanie pozwala nam poznać nowe kultury, zwyczaje i tradycje. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć różnice między narodami i ludźmi, a także nauczyć się szacunku dla innych kultur.
  2. Odkrywanie piękna świata - Świat pełen jest niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Podróżowanie daje nam możliwość odkrywania piękna natury, zabytków i architektury, co może być niezapomnianym doświadczeniem.
  3. Rozwijanie umiejętności - Podróżowanie może być sposobem na rozwijanie umiejętności, takich jak językowe, interpersonalne czy przywódcze. W trakcie podróży możemy też nauczyć się radzenia sobie w nowych sytuacjach i być bardziej niezależni.
  4. Poznanie samych siebie - Podróżowanie może dać nam możliwość poznania samych siebie na nowo. W nowych sytuacjach możemy zobaczyć, jak radzimy sobie w stresujących i trudnych sytuacjach, a także odkryć nasze pasje i zainteresowania.
  5. Przerwa od codzienności - Podróżowanie może być wspaniałą przerwą od codzienności i rutyny. Daje nam to szansę na relaks i odpoczynek, a także na ładowanie baterii przed powrotem do pracy i obowiązków.
  6. Budowanie relacji - Podróżowanie może być sposobem na budowanie relacji z innymi ludźmi. W trakcie podróży możemy poznać nowych ludzi, nawiązać przyjaźnie i zbudować relacje, które mogą przetrwać przez całe życie.

Podróżowanie może mieć wiele korzyści i być wspaniałym sposobem na rozwijanie się, poznawanie świata i budowanie relacji. Bez względu na to, czy podróżujemy za granicą, czy w kraju, każda podróż może być niezapomnianym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *